W ramach kampanii pn. „Pozory mylą, dowód nie”. odbyło się spotkanie dla właścicieli oraz sprzedawców sklepów.
Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępólnie Krajeńskim przystąpił do programu profilaktyczno- edukacyjnego pn. „Pozory mylą, dowód nie”.
Działanie jest częścią kampanii, która została zorganizowana przez Komendę Główną Policji oraz Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie.
W ramach kampanii w tut. Ośrodku Pomocy Społecznej dnia 29 października odbyło się spotkanie dla właścicieli oraz sprzedawców sklepów, na którym został wyświetlony film szkoleniowy dotyczący tzw. asertywnej sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.
Obecny na spotkaniu Pan Zbysław Prużyński- Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim wyjaśnił kwestie sankcji za naruszenie przepisów kodeksu postępowania karnego dot. rozpijania nieletnich.
Następnie Pani Bogumiła Bławat- Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim poinformowała o konsekwencjach wynikających z wszczęcia w trybie administracyjnym cofnięcia zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.
Na 46 zaproszeń wystosowanych do właścicieli podmiotów sprzedających alkohol, umieszczenia informacji na stronach internetowych tut. Ośrodka Pomocy Społecznej oraz gminy Sępólno Krajeńskie przybyły jedynie 4 osoby. Przedstawiciele niżej wymienionych podmiotów jako jedyni wykazali zainteresowanie powyższą tematyką i uważamy, że należy podkreślić ich obecność i wymienić te osoby:
- Pani Kaczmarek Marzena ? POLOmarket, Sępólno Krajeńskie
- Pani Bonk Łucja- sklep spożywczy Bonk Kazimierz, Sępólno Krajeńskie
- Pani Budyń Aleksandra- sklep Pliszka, Trzciany
- Pani Pliszka Krystyna- sklep Pliszka, Trzciany
Ubolewamy, że pomimo naszych starań i podejmowanych działań profilaktyczno- edukacyjnych w gminie Sępólno Krajeńskie jest tak niskie zainteresowanie osób dorosłych odpowiedzialnych za sprzedaż alkoholu powyższą tematyką.